Evden Ek İş Almanya'da Maaşlar Ne Kadar Mesleklere Bakılırsa Maaşlar Nedir

Almanya’da Maaşlar Ne Kadar Mesleklere Bakılırsa Maaşlar Nedir


Sitemizde Bizlere oldukca sormuş olduğunuz Almanya’da Maaşlar Ne Kadar Mesleklere Bakılırsa Maaşlar Nedir? sorularına yanıt vermeye çalışacağız. Almanya’da Maaşlar ne kadar ? Biz Almanya’ya gelsek ne kadar kazanırız benzer biçimde yorum ve sorular gelmektedir. Belli bir meslek grubu ne kadar kazanıyordur. Almanya’ya gelmemize kıymet mi benzer biçimde sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Maaşlar konusunu resmi devletin kurumlarına bakılırsa araştırma yaptık ve onlara bakılırsa size informasyon vermek istiyoruz. Bu Kurum nedir? Türkiye’deki iş kurumuna denk gelen bir kurumdur. Araştırma yaptık ve bunlara bakılırsa size informasyon vermeye çalışacağız. İlk başta Almanya Meslek Maaşları suretiyle asgari ücret nedir nedir Bunlardan bahsedelim.

Almanya Resmi kurum verileri şu şekilde gelecektir. Bizim iş kurumu benzer biçimde değil. Bizim Türkiye’de çalışanların yüzde %70’i çalışıyor benzer biçimde bir şey Almanya’daki en mukaddes şey cezası ağır şey vergi kaçırmak. Hatta Bilgilerime göre kaçak işçi çalıştırmanın cezası 500 bin euro civarında oldukca ciddi. O yüzden Almanya iş kurumu Burada bayağı ciddi Aslen baktığımızda çalışırsınız Türkiye’de maaşı ile sigortası ona bakılırsa yatar.

Türkiye’deki benzer biçimde ben sana elden vereyim, burada o şekilde değil gerçek verilerdir. Şimdi Almanya’da saatlik ücret dediğimiz arasındaki şu şekilde bir fark var. Türkiye’de asgari ücret aylık Tam zamanlı emek harcama haftada 45 saattir 45 saat çalışmaya verilen bir miktar vardır. Bu da 2000 EURO civarındadır. Almanya’da kaç saat çalışıyorsunuz diye soruyorsanız. Tüm Maaşlar Türkiye’de de brüt ücret 2700 2850 eurodur . Vergiler kesildikten sonrasında maaşınızı Çağdaş durumuna bakılırsa alırsınız.

Evli olmanız, evladınız olması, eşinizle birlikte yaşamınız, eşinizin çalışıyor olması, çalışmıyor olması durumuna bakılırsa değişiyor. Bunu da birazcık daha açıklayacak olursak , çeşitli vergi sınıfları da saatlik asgari ücret Almanya’da saat tutarı 9-10 euro içinde değişmektedir. Bir saat çalıştığınızda brüt olarak şirketinizden alabileceğiniz minimum paradır. Bunun daha altında sizi asla kimse Almanya da çalıştıramaz.

Almanya’da Averaj saatlik brüt ücret nedir

Almanya’da brüt maaş dediğimizde, Almanyanın resmi iş kurumu verilerine bakılırsa , bu tarz şeyleri Şahıs sayısına bölmüşler ve toplam averaj saatlik 23 Euro benzer biçimde bir brüt ücret almış olduğu görülüyor. Bunlar tamamen Almanya iş kurumunun verilerine dayanarak yazıyoruz. Bilhassa şunu da belirtmek isteriz. Doğrusu bundan daha yüksek daha azca alan vardır Bu Almanya’nın averajıdır.

Almanya’nın aylık brüt Maaş averajı nedir?

Averaj Almanya’da 3900-4000 Euro sınıfına bakılırsa ne kadar bir şahıs için alacağı maaş oranıdır. Bu durumda 3900 Euro brüt maaş elde eden bir çalışanın için evli değilse bekarsa ; eline geçecek neticede 2370 eurodur. En oldukca tercih edilen yöntemlerden biri ise eşiniz , Siz çalışıyorsanız, bu durumda elde edeceğiniz miktar 4000 euro’dur.

Yalnız evlisiniz diyelim ve Eşinizin emek harcamaması durumunda ortalama 2600 Euro bir miktar maaş alabilirsiniz. Fakat genel anlamda Almanya’da karşılaşılan durumlardan bir tanesi de eşlerin çalışmasıdır. Burada gene bir miktar vergi kesiliyor. Sadece oldukca değil , bu zamanda da Almanya’da 3000-4500 euro benzer biçimde civarında bir maaş alabilirsiniz.

Peki Almanya’da oldukca sayıda eyalet var ve bu eyaletler 30 yıl ilkin bir karar alarak Almanya federal Cumhuriyeti devlet olarak ve Batı ve Doğu almanya olarak bölünmüş durumda. Almanya’da maaşlar Doğu Almanya bakılırsa Ortalama % 15 daha yüksek. Fiyatlarda ona bakılırsa değişiyor. Almanya da Market tutarları da ona göre değişiklik gösterir. Benzin tutarları da ona göre değişiklik gösterir. Almanya da ev kiraları da buna göre değişiklik gösterir.

Batı Almanya’da Maaşlar yüzde 10-15 daha yüksek bunu söyleyebiliriz. Tek başına Almanya da yaşamaşı ve emek vermeyi düşünüyorsanız , merak ettiğiniz bir şey var ise yorum olarak bırakabilirsiniz.

 

Almanya da meslek meslek meslek grupları ne kadar kazanıyor

 

Almanya da En oldukca kimler maaş alıyor ve kazanıyor. Öncelikli olarak şunu belirtmem lazım, En oldukca düzgüsel çalışanlardan daha oldukca Maaşı insanoğlu oldukca uzmanlığı olan, doktorlar , profesörler dir. Toplumda bu şekilde bir bu şekilde sınıflandırılmıştır.

Bunun altında uzmanlığı olmayan Doktorlar Mühendisler alırlar. Bunların altında uygulaman seviyesinde gene aynı şekilde uzmanlığı olan bir işi yapmak maaş mevzusunda etkendir ve önemlidir. Zanaatkarların, Marangozların, ustaların daha nitelikli olmayan her insanın yapabileceği işleri icra eden, garsonluk, kasiyerlik benzer biçimde işleri yapanlar averaj almanya da 1800-2500 euro benzer biçimde bir maaş alabilirler.

Almanya’da maaşlar mevzusuna sıralama ile devam edelim. Bir de devlet kurumunda vazife yapanlar vardır. Seçilerek vazife icra eden insanoğlu sözgelişi, Türkiye’de ki benzer biçimde uçuk ücret almazlar 🙂 .

Almanya’da Belediye başkanları , Cumhurbaşkanı , milletvekili, başbakan ne kadar maaş alır.

Almanya Devlet iş kurumuna bakılırsa devlet kurumunda vazife icra eden ve seçilmiş olan insanoğlu ne kadar para alıyorlar bu tarz şeyleri oldukca net göreceğiz. Yukarıda yazdığımız benzer biçimde uzman doktorlar, yüksek Mühendisler ve profesörler oldukça yüksek maaş alırlar.

Almanya’da Hekim Maaşları Ne Kadar ?

Almanya da uzman doktorlar minimum 6200 maksimum da 10 bin euro civarında bir maaş alırlar.

Almanya’da Maaşlar Ne Kadar. Mesleklere Bakılırsa Maaşlar Nedir sorusuna yanıt vermeye devam edelim. Yazdığımız benzer biçimde resmi devlet kurumu verilerine bakılırsa bunlar brüt maaşları alıyorlar.

Almanya’ya gelirken dil şartı aranmayan mesleklerden bakalım, Peki Almanya’da dil şartı aranmayan meslekler nedir ? Heralde it bilgisayar yazılım uzmanları ve programcılar, web tasarımcılar vesaire.

Almanya da bilgisiyarcı yazılımcı Programcı ne kadar maaş alıyor. Averaj 2500 euro alır. İT uzmanları’da averaj 3 bin Euro maaş alır.

Almanya’da Öğretmen Maaşları Ne Kadardır?

Almanya’da oldukca olan mesleklerden bir tanesi fakat Almanya’ya gelirken denkliği alınması inanılmaz zor mesleklerden bir tanesi de Öğretmenliktir. Almanya da Alan öğretmeni olmayan düzgüsel olmayan bir öğretmen ne kadar maaş alır , aylık alanı olmayan bir öğretmen 2600 euro maaş alır. Öğretmenler Almanya’da 2600 Euro maaş alırlar.

Evden Ek İş Almanya'da Maaşlar Ne Kadar Mesleklere Bakılırsa Maaşlar Nedir
Almanya’da Maaşlar Ne Kadar Mesleklere Bakılırsa Maaşlar Nedir
Almanya da Rahat Meslek Grupları Ne Kadar Maaş Alır?

Bu şekilde esnaflık tarzındaki mesleklere bakalım

Tamirciler 2300 Euro

Pilotlar 6000 Euro

Barıncak 2000 Euro

Programcı averaj 3000 3500 euro maaş alır

Öğretmen olarak denklik inanılmaz zor olsa gerek alan öğretmeni olmayan almanyada averaj aylık brüt olarak 3000 euro .

garidanlar ise 2200 euro maas alır, almanya da gazeteci ise 2400 euro alır. fırıncılar averaj 1800 euro alır, tamirciler de averaj 1800 euro kasaplar 2000 euro maas alır, almanya da elektrikçiler 2200 euro maas alır, almanyada çiftçiler 1800 euro kazanırlar, bunlar uzmanlık ve ustalık gerektiren sektörlerdir, mimar ve mühendisler almanya da averaj 3000 ile 4000 euro içinde maaş alır, Almanyada kasiyer ve garsonlar averaj 1800 euro maaş alır. Almanyada makinistler averaj 2000 euro maas alırlar.

Almanya da polisler averaj brüt olarak 3500 euro maaş alır. almanya da askerde kalabilirsiniz bunların maaşları ise astsubaydan subaya kadar almanyada asker maaşları minumim 2400 ile 7400 euro arasındadır.

Almanya’da Maaşlar Ne Kadar Mesleklere Bakılırsa Maaşlar Nedir sorusuna yanıt aramaya devam edelim. Almanya da Astsubay yeni başlamış olan maaşı 2000 eurodur. Kıdemli Albay maaşı 10.000′ euroya kadar maaşları çıkabiliyor.

Devlette görevli büyükelçi ,müsteşar olabilir, müsteşar yardımcısı olabilir bu biçim insanların maaşı kısaca Dış ilişkiler uzmanı maaşı nedir? Evet bu alanda fazla bir yar yok. Averaj 4000-6000 euro maaş alırlar.

Seçilmiş insanoğlu merak ediyorsunuz dur diye bu mevzuya da gireyim dedim. Türkiye’de hakikaten kıyaslamaktan keyif aldığım notlardan birisi de heralde seçilmiş insanoğlu ne kadar maaş alıyor. Almanya da belediye başkanı ne kadar maaş alır. Almanya da başbakan kısaca şu an da Merkel Averaj 5 bin euro kadar kazanıyor. Uzman bir tabip kadar bile maaş alamıyor kısaca.

Peki Almanya’da en oldukca maaşa haiz olan meslek grubu nedir?

Burada kısaca Almanya da milletvekilleri averaj 2500- 4500 euro kadar kazanıyorlar. Doğrusu bir insan milletvekili olacağına mühendis olsun daha iyi değil mi ? Batı Almanya eyaletlerinde Milletvekili maaşı daha yüksek. Daha azdır 2500’e 4500 Euro içinde. Doğrusu aslen şu an halkın isteklerini yerine getiren ve onları temsil etmeyi sorumluluğunda olan insanoğlu para kazanmak için bir konuma gelmeyen insan anlama gelir.

Milletvekilinden daha yukarı çıktığımızda görmüş olacaksınız. Muhteşem oldukca büyük uçurumlar Kesinlikle yok. Hakikaten yok sözgelişi sözgelişi devlet başkanı Almanya Cumhurbaşkanı ne kadar maaş alıyordur. 18.000 euro kazanıyor. temsil eden tüm kamu memurlarından bahsetmiyorum. Almanya nın resmi kurumuna bağlı olarak dağılımlar adaletlidir.

En oldukca averaj maaş alan Almanya’daki devlet memuru 18 bin Euro maaş alıyor. Buna Cumhurbaşkanı dahil ve şu şekilde bir durum da var Türkiye deki cumhurbaşkanlığı danışmanları başkandan daha oldukca maaşı alabiliyorlar. Almanya ülkesinde öyleki bir durum kesinlikle yok.

Danışman maaşları averaj 6500 Euro. Brüt net veriler. Bu anlamda almanya da maaşlar ne kadar mesleklere bakılırsa maaşlar nedir sorusuna yanıt vermiş olduk. Fakat işte Başbakan benzer biçimde konumda bulunanlar da oldukca büyük olasılıkla bu tarz şeyleri oldukca daha üstünde almıyorlar. Öteki devlet görevlileri ise averaj 8000 10.000 euro aralığında bir maaş alıyor. Bu ne demek biliyor musunuz, toplumda gelir dağılımı Doğrusu bir mühendisle bir doktorla bir kasiyer içinde 5 kat fark yok.

Almanya da maaşın ortalama net maaşa kadar %5 i vergi olarak kesilir ve kalan meblağ kadar maaş alırsınız son olarak bununla birlikte Almanya için vize mevzularını araştırmanı ihmal etmeyin.

Hakikaten bu oldukca mühim ayrıca şunu belirtmek isterim. Almanya’da 1 maaş kriteri var. Senelik 53600 euro burada almanya da meslekler olarak genel anlamda mesleklerin maaşlar konusunu sizlere işlemeye ve informasyon vermeye çalıştık, eğer merak ettiğiniz mevzu var ise seve seve sizler için ele alıp inceleyip, yazı haline getirebiliriz, Yorum alanına bunu belirtmeniz bizim için yeterlidir.
Evde Almanya’da Maaşlar ek işi nasıl yapılır ?

Evde Almanya’da Maaşlar Ek işi sayesinde para kazanmak ister misiniz? Almanya’da Maaşlar ek iş yapmak ücretsizdir.

Yapmanız gereken sadece aşağıdaki iletişim formundan “AD-SOYAD ve YORUM alanına Almanya’da Maaşlar ek işini yapmak istiyorum yorumunuzu bırakarak, sitemizin sizi ilgili firmaya ilgili Almanya’da Maaşlar ek iş için yönlendirmesini sağlar.”. E-POSTA adresinizi doğru yazınız. Almanya’da Maaşlar ek işi için en kısa sürede sizlere geri dönüş eposta adresinize yapılacaktır.
Evden ek iş yaparak para kazanmak için Almanya’da Maaşlar ek işi için yorum yapmanız.

] }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir